ДПА та ЗНО

Вступ-2022: В Україні стартувало підтвердження реєстрації на участь у національному мультипредметному тесті

Сьогодні розпочався перший етап підтвердження реєстрації на участь у національному мультипредметному тесті (НМТ). Триватиме підтвердження участі до 7 червня (включно).

Для підтвердження  учасникам тесту необхідно буде заповнити спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці у вкладці “Підтвердження участі в НМТ”.

Необхідно зробити такі кроки:

• вибрати із запропонованого переліку спочатку країну чи регіон України, потім населений пункт, у якому або поблизу якого учасник планує перебувати в період основної сесії тестування (18 липня – 4 серпня 2022 року);
  • зазначити своє прізвище та ім’я;
  • обчислити й правильно ввести результат у відповідну комірку, натиснути на кнопку «Взяти участь у НМТ».

Після цих дій на сторінці з’явиться інформаційне повідомлення, в якому буде зазначено, що учасник успішно пройшов перший етап підтвердження участі в НМТ, а також буде інформація про обов’язковість другого етапу.

Підтвердження участі в основній сесії національного мультипредметного тесту (НМТ) здійснюватиметься з 20 травня до 7 червня та з 21 червня до 7 липня 2022 року.

Випускники, які з 20 травня до 7 червня 2022 року не зможуть підтвердити своєї участі у тестуванні, не будуть допущені до участі в основній сесії.

Натомість на другому етапі учасник має остаточно визначитися з вибором міста та країни. Для цього з 21 червня до 7 липня 2022 року на інформаційній сторінці у спеціальній формі потрібно вказати назву населеного пункту, у якому йому буде зручно пройти тестування.

Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в національному мультипредметному тесті з 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити із розділу «Місце проведення» запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце складання НМТ.

Державна підсумкова атестація у початковій та основній школі

Учнів, які цього року завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, у 2022 році звільнено від проходження державної підсумкової атестації.

Відповідно до наказу МОН, у документах про освіту учнів, звільнених від державної підсумкової атестації, буде зроблено запис «звільнений(а)».

Очікується, що рішення про звільнення учнів від ДПА сприятиме організованому завершенню навчального року учнями, які закінчують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, в умовах поширення на території України COVID-19.